07:39 16/1/2015 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΙΣΠΑΝΙΑΣ- ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

ΕΛΤΣΕ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 0-4
ΓΗΠΕΔΟ: MANUEL MARTINEZ VALERO

Χωρίς να ανεβάσει στροφές και με πολλές αλλαγές στη σύνθεση της, η Μπαρτσελόνα κέρδισε 4-0 την Έλτσε, εκτός έδρας και σε συνδυασμό με το 5-0 του πρώτου αγώνα προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας όπου θα αντιμετωπίσει την Ατλέτικο

Μαδρίτης.
Στο 21ο λεπτό, ο Ματιέ με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ και στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους η Μπαρτσελόνα ανέβασε τον δείκτη στο 3-0 με τέρμα του Σέρχι Ρομπέρτο (40') και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέδρο. Το τελικό 4-0 για τη Μπαρτσελόνα διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του παιχνιδιού ο Αντριάνο.

ΕΛΤΣΕ: Μ. Ερέρα, Περάλ, Λομπάν, Πελεγκρίν (79' Φαχρ), Αλμπαθάρ, Γκάλβεθ (68' Ρόκο), Πάσαλιτς (62' Αντριάν), Κόρο, Αλβαρο, Φραγκαπάνε, Κρ. Ερέρα
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Μοντόγια (61' Ντάγκλας), Μπαρτρά, Ματιέ, Αντριάνο, Ραφίνια, Χεράρδ, Σέρχι Ρομπέρτο, Πέδρο, Μουνίρ, Τραορέ (61' Χαλιλοβιτς)