Στραβοπάτημα για Τζένοα

15:30 25/9/2011 - Πηγή: AEK365
SERIE A'- 5η ΑΓΩΒΙΣΤΙΚΗ ΚΙΕΒΟ- ΤΖΕΝΟΑ: 1-1 Γήπεδο: Αντόνιο Μπεντεγκόντι Σημαντικό βαθμό τσίμπησε η Κιέβο από την Τζένοα, η οποία είχε 2 συνεχόμενες νίκες. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 με την Κιέβο να έχει και χαμένο πέναλτι. Μόλις μία καλή φάση στο πρώτο μέρος, και συγκεκριμένα στο 35ο λεπτό. Όταν ο Φρέι απομάκρυνε εντυπωσιακά το σουτ του Ριγκόνι. Ωστόσο στην επανάληψη η Τζένοα πήρε προβάδισμα με το καλημέρα. Στο 48' ο Γιορκέρα έβγαλε πανέμορφη κάθετη μπαλιά στον Παλάσιο, ο οποίος νίκησε
στο τετ α τετ τον Στέφανο Σορεντίνο. Η Τζένοα παρόλα αυτά δυσκόλεψε τη ζωή της, καθώς στο 59ο λεπτό έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Νταϊνέλι. Ο αμυντικός της Τζένοα έκανε πέναλτι πάνω στον Πελισιέ, ωστόσο ο Φρέι είπε όχι στον άσο της Τζένοα. Η Κιέβο συνέχισε να πιέζει και το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 74' ο Πελισιέ αυτή τη φορά νίκησε από κοντά τον Φρέι και πήρε την εκδίκησή του. ΚΙΕΒΟ: Σορεντίνο, Σάρντο, Μορέρο, Σέζαρ, Τζόκιτς, Μπράντλεϊ, Ριγκόνι (83' Σμάρκο), Χετεμέι, Κρουσάδο (56' Μοσκαρντέλι), Πελισιέ, Θερό (68' Παλόσκι). ΤΖΕΝΟΑ: Φρέι, Μπόβο, Νταϊνέλι, Καλάντζε, Μορέτι, Κούτσκα, Βελόσο, Κονστάντ, Γιορκέρα (58' Σέιμουρ), Καράτσιολο (31' Πράτο), Παλάσιο (61' Γκράνβιστ). ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ