23:41 9/12/2014 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE 1ος ΟΜΙΛΟΣ - 6η αγωνιστική

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: 4-0

ΓΗΠΕΔΟ: Σαντιάγο Μπερναμπέου

Με έξι στα έξι ολοκλήρωσε την πορεία της στον όμιλο η Ρεάλ που επικράτησε με 4-0 της Λουντογκόρετς. Στο 20ο λεπτό η ομάδα της Μαδρίτης πήρε πέναλτι για χέρι του Μαρσελίνιο με τον Βραζιλιάνο μάλιστα να αποβάλλεται. Ο Κριστιάνο

το εκτέλεσε αλά Πανένκα και άνοιξε το σκορ. Στο 23' ο Κρόος είχε σουτ στο δοκάρι. Το 2-0 ήρθε στο 38' με σκόρερ τον Μπέιλ που νίκησε με κεφαλιά τον Στογιάνοφ. Πολύ κακό το δεύτερος μέρος. Η Ρεάλ είχε δοκάρι στο 73' με τον Αρμπελόα και επτά λεπτά μετά ο Ισπανός αμυντικός έκανε το 3-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 88' ο νεαρός Άλβαρο Μεδράν που διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΡΕΑΛ: Νάβας, Βαράν, Κοεντράο (60'Μαρσέλο), Αρμπελόα, Νάτσο, Κρόος (60'Χεσέ), Ίσκο, Μπέιλ (83'Μεδράν), Ιγιαραμένδι, Ρονάλντο, Τσικαρίτο

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: Στογιάνοφ, Μίνεφ, Μότσι, Τερζίεφ, Καϊσαρά, Αλεξάντροφ (61'Βάντερσον), Εσπίνιο (63'Άμπελ), Αμπαλό, Ντιάκοφ, Μαρσελίνιο, Μισιντιάν (71'Κουισάδα).