22:17 19/11/2013 - Πηγή: AEK365

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ-ΜΠΑΡΑΖ ΑΦΡΙΚΗΣ

ΑΛΓΕΡΙΑ- ΜΠΟΥΡΚΙΝΑ ΦΑΣΟ: 1-0 (2-3)
Γήπεδο: Μουσταφά Τσακέρ

Για 4η φορά (2η σερί) θα βρεθεί σε τελική φάση Μουντιάλ η Αλγερία, που παρά την ήττα της στο πρώτο ματς με 3-2 από την Μπουρκίνα Φάσο, επικράτησε με 1-0 μέσα στην έδρα της και τσέκαρε εισιτήριο.

Στο 2ο μόλις λεπτό ακυρώθηκε γκολ της Μπουρκίνα Φάσο για επιθετικό φάουλ, ενώ στο 13' ο Σεμαμούτσε είπε όχι με διπλή προσπάθεια σε σουτ

του Ζονγκό.

Η Αλγερία πίεσε πολύ από εκεί και πέρα και έφτασε στο γκολ στο 50ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα έπεσε στην περιοχή και ο Μπουγκέρα εξ επαφής έκανε το 1-0 με πλασέ.

ΑΛΓΕΡΙΑ: Ζεμαμούτσε, Μπουγκέρα, Γκουλάμ, Μεντζανί, Μοστεφά (86' Ταϊντέρ), Μπραχίμι (68' Γεμπντά), Φεγκουλί, Κουαλέντ, Λασέν, Σουντανί, Σλιμανί.

ΜΠΟΥΡΚΙΝΑ ΦΑΣΟ: Ντιακιτέ, Παναντετιγκουίρι, Μπ.Κονέ, Γιάγκο (78' Α.Τραορέ), Καμπορέ, Μπαλιμά, Ρουάμπα (65' Μπαντσέ), Ντ.Κονέ, Πιτρόιπα, Νακουλμά, Ζονγκό (64' Τραορέ).