18:15 22/2/2015 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΡΟΣ-21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αγία Νάπα-Οθέλλος Α.: 1-0
( Κούρτζριτς 62' πεν.)

Σπουδαία νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε η Αγία Νάπα που επικράτησε με σκορ 1-0 του Οθέλλου, στο ντέρμπι των χαμηλών στρωμάτων της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Γιώργου Κοσμά επικράτησε 1-0 με πέναλτι του Τζούρτζουριτς στο 62΄ και πλέον και προσπέρασαν Οθέλλο και Δόξα στην βαθμολογίας, αφού βρίσκονται στους 15 βαθμούς.

ΑΕΚ-Εθνικός Άχνας: 5-0
(Τομάς 14', Βλαντερ 23', Σκοπελίτης

43', Μοντέιρο 59', Ενγκλέζου 90')

Η ΑΕΚ μετρούσε ένα μήνα χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και ξέσπασε πάνω στον Εθνικό Άχνας. Η ομάδα του Τόμας Κρίστιανσεν επιβλήθηκε με το εντυπωσιακό 5-0, σκοράροντας μάλιστα τρία τέρματα από το πρώτο ημίχρονο.

Ανόρθωση-Δόξα Κ.: 1-0
(Γκονσάλβες 21' πεν.)

Την εντός έδρας νίκη με 1-0 νίκησε η Ανόρθωση μέσα στην έδρα της την Δόξα, σε ένα αγώνα που σημαδεύτηκε από δύο κόκκινες και δύο πέναλτι, όλα στο πρώτο ημίχρονο. Η "Κυρία" αν και στο πρώτο μέρος έδειχνε να ελέγχει τον αγώνα, στην επανάληψη κατάφερε να... αγχωθεί, όμως κράτησε το υπέρ της σκορ και πήρε την νίκη. Το γκολ που έφερε το τρίποντο στους "μπλε" πέτυχε ο Ίσμα στο 21'.