21:25 10/12/2011 - Πηγή: AEK365

ΑΥΣΤΡΙΑ-18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ- ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ: 5-1
Γήπεδο: Γκρατς Λιμπενάου
Η Στουρμ διέσυρε με 5-1 την Αούστρια Βιέννης, με τον Κίεναστ να πετυχαίνει χατ τρικ.
Η Στουρμ μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 30ο λεπτό με τον Μποντούλ. Στη συνέχεια η Αούστρια ισορρόπησε το ματς κι έφτασε στην ισοφάριση στο 43' με τον Γιουνούζοβιτς.
Η επανάληψη ανήκε ολοκληρωτικά στην αντίπαλο της ΑΕΚ στο Europa League,

η οποία πήρε κεφάλι στο σκορ και πάλι, στο 47ο λεπτό με τον Κίεναστ. Ο ίδιος παίκτης έγραψε το 3-1 στο 58ο λεπτό και ολοκλήρωσε το χατ τρικ του στο 71' με εκτέλεση πέναλτι. Το τελικό 5-1 έγινε στο 89ο λεπτό από τον Μποντούλ.
ΣΤΟΥΡΜ: Κάβλινα, Ντούντιτς, Μπεργκστάλερ, Στάντφεστ, Βέμπερ, Κάινζ, Μποντούλ, Κοχ, Κλεμ (81' Ποπχάντζε), Βολφ (75' Εχρενράιχ), Κίεναστ (89' Χάας).
ΑΟΥΣΤΡΙΑ: Λίεντνερ, Βάλνερ, Κλάιν, Σούτνερ, Χλίνκα, Γιουνούζοβιτς, Λιέντλ (69' Γκρίνβαλντ), Γκοργκόν (57' Λινζ), Ντιλαβέρ, Γιον, Μπαρασίτε (79' Στάνκοβιτς).

Ραπίντ Βιέννης- Βάκερ: 0-0

Μάτερσμπουργκ- Κάπφενμπεργκ: 2-0