«Σοκ» για Ιταλία, κόλλησαν οι Άγγλοι

23:55 4/6/2014 - Πηγή: AEK365

Η Αλγερία επικράτησε με 2-1 της Ρουμανίας. Προηγήθηκε με τον Μπενταλέμπ στο 27' με τον Τσιπτσίου να ισοφαρίζει στο επόμενο λεπτό. Τελικά στο 66' ο Σουντανί έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Η Ολλανδία με ένα γκολ του Ρόμπεν (32') και ένα του Λενς (76') νίκησε με 2-0 την Ουαλία. Οι Ιταλοί με μια φοβερή ασίστ και κεφαλιά του Μαρκίζιο στο 9ο λεπτό προηγήθηκαν του Λουξεμβούργου που στο 85' όμως ισοφάρισε με τον Σανότ. Στο πιο δυνατό φιλικό της ημέρες το Εκουαδόρ αντιμετώπισε στο Μαϊάμι την Αγγλία με τον Βαλένσια να ανοίγει το σκορ στο 8'. Οι Άγγλοι όμως αντεπιτέθηκαν. Ισοφάρισαν με τον Ρούνεϊ στο 29' και έκανε το 1-2 με ωραίο σουτ του Λάμπερτ στο 51ο λεπτό. Η ομάδα της Κεντρικής Αμερικής όμως απάντησε στο 70' με τον Αρόγιο. Εννέα λεπτά μετά Βαλένσια και Στέρλινγκ αποβλήθηκαν μετά από μεταξύ τους επεισόδιο.