Σκόραρε ο Φούντας…

15:16 12/10/2011 - Πηγή: AEK365

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική Παίδων απέναντι στο Ισραήλ, καθώς επικράτησε 4-1 για την πρεμιέρα του 13ου προκριματικού ομίλου για το EURO 2012. Σκόρερ του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος ήταν οι Παπαδόπουλος (32΄, 59΄) Βέργος (34΄) και ο νεαρός άσος της ΑΕΚ, Ταξιάρχης Φούντας (61΄), ο οποίος αγωνίστηκε για 71 λεπτά. «Γεμάτο» 90λεπτο για τους άλλους δύο παίκτες της

ΑΕΚ, Κωνσταντίνο Βλάχο και Μάνθο Ναυπλιώτη. Το μοναδικό γκολ για την αντίπαλη ομάδα πέτυχε ο Οχάνα (39΄). Αξίζει να σημειωθεί πως το Ισραήλ αγωνιζόταν από το 57΄ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ντανίνο με δεύτερη κίτρινη. Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Ελβετία νίκησε 5-1 την Ισλανδία.

Ελλάδα: Στρέζος, Ναυπλιώτης, Σωτηράκος, Μπαντούνας, Βλάχος, Παπαδόπουλος (63΄ Μαρκάκης), Φούντας (71΄ Μαραγκουδάκης), Βέργος, Μήλιος, Πόποβιτς (59΄ Ταουσιάνης), Βούρος

Ισραήλ: Γκαλ, Μασάρβα, Ντανίνο, Πίβεν, Χαρούς (41΄ Γκετάχον), Σαφούρι, Οχάνα (61΄ Αμπού Ελ Χίγια), Γκόλντμπεργκ, Περέτζ, Σαμίρ, Μάλκα (50΄ Νεχουστάι)