Σερ Άλεξ: Παίξαμε μόνο δέκα λεπτά

20:42 24/11/2012 - Πηγή: AEK365

Σε ακόμα ένα παιχνίδι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά στο τέλος πήρε την νίκη με 3-1 επί της ΚΠΡ με τον Σερ Άλεξ Φέργκιουσον να υποστηρίζει πως η ομάδα του έπαιξε μόλις δέκα λεπτά αλλά ήταν αρκετά για να έρθει η δέκατη νίκη στο πρωτάθλημα.

Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα στο "Ολντ Τράφορντ", ο προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τόνισε: "Παίξαμε μόνο δέκα λεπτά, αλλά και αυτά ήταν αρκετά τελικά για να πάρουμε τη νίκη. Σε αυτά τα δέκα λεπτά, οι ποδοσφαιριστές μου ήταν εξαιρετικοί και πετύχαμε τρία γκολ. Πιστεύω ότι με την είσοδο του Άντερσον στο παιχνίδι, απλά άλλαξαν τα πάντα".
Για τον Φλέτσερ που σκόραρε ο Φέργκιουσον δήλωσε: "Έχει ταλαιπωρηθεί πολύ από τραυματισμούς, αλλά δείχνει ότι έχει επιστρέψει δυναμικά και είναι... στα καλύτερά του".