Ρόσι: Ομάδα παγκόσμιας κλάσης η Μπάγερν

11:55 15/9/2011 - Πηγή: AEK365
Με ήττα συνδύασε την επιστροφή της στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ η Βιγιαρεάλ καθώς έχασε στο "Μαδριγάλ" με 2-0 από την Μπάγερν Μονάχου, μια ομάδα παγκόσμιας κλάσης όπως την χαρακτήρισε ο Τζουζέπε Ρόσι. Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο επιθετικός της Βιγοαρεάλ τόνισε: "Είναι η Μπάγερν Μονάχου. Μια πολύ καλή ομάδα. Μια ομάδα παγκόσμιας κλάσης. Στο πρώτο ημίχρονο τα πήγαμε καλά και είχαν μόνο δυο-τρεις ευκαιρίες να σκοράρουν. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο δεν βγήκαμε με αρκετή ένταση και δεν παίξαμε όπως έπρεπε. Η Μπάγερν είχε την κατοχή
της μπάλας και έπρεπε να παίξουμε καλύτερα. Πάντως η φάση των ομίλων είναι μεγάλη περίοδος και έχουμε ακόμα πέντε ματς. Η Βιγιαρεάλ έχει δείξει πως διαθέτει χαρακτήρα και θα αντεπιτεθούμε. Ελπίζουμε ότι θα πάμε καλύτερα στα επόμενα παιχνίδια". Αντίθετα ήταν τα συναισθήματα για τον Τόνι Κρόος με τον, σκόρερ του πρώτου γκολ της Μπάγερν Μονάχου να δηλώνει: "Είμαστε αρκετά ευχαριστημένοι με την νίκη 2-0, αλλά είναι φανερό ότι θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει και άλλα γκολ, δεδομένου και των ευκαιριών που δημιουργήσαμε. Δεν αφήσαμε την Βιγιαρεάλ ούτε να πλησιάσει στο γκολ, αλλά θα έπρεπε να προσθέσουμε και άλλα υπέρ μας. Παίξαμε πολύ καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο από ό,τι στο πρώτο. Κάναμε την μπάλα δική μας, το ματς ήταν στον έλεγχο μας". Για την συνέχεια του ομίλου μετά και το 1-1 της Νάπολι με την Μάντσεστερ Σίτι, ο Κρόος δήλωσε: "Είναι ένας πολύ δύσκολος όμιλος με κορυφαίες ομάδες από τα καλύτερα πρωταθλήματα της Ευρώπης. Αλλά θέλουμε να τερματίσουμε πρώτοι και έχουμε την ποιότητα να τα καταφέρουμε".