Πρώτη νίκη για την Μπάμπεργκ

23:32 2/11/2012 - Πηγή: AEK365

Η Λιέτουβος Ρίτας γνώρισε την ήττα στη Γερμανία, από την Μπάμπεργκ, με 84-78, με την Βrose να σημειώνει την πρώτη της νίκη στη φετινή Ευρωλίγκα.

Κομβικό σημείο, που κρίθηκε το ματς, ήταν το 12-0 σερί με το οποίο άνοιξε την τέταρτη περίοδο η Μπάμπεργκ, φθάνοντας στο 74-64 ενώ το σκορ στο τέλος της τρίτης περιόδου ήταν 62-64 υπέρ των Λιθουανών.

Η Μπάμπεργκ πραγματοποίησε καλύτερο πρώτο ημίχρονο, με πιο αποδοτική περίοδο τη δεύτερη (επί μέρους σκορ 25-14), με την εικόνα της ν΄ αλλάζει στην τρίτη, όπου η Λιέτουβος πήρε κεφάλι και ανέτρεψε την εις βάρος της διαφορά.

Καλύτερος παίκτης της Ρίτας και πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Σεϊμπούτις που σημείωσε 24 πόντους. Για την Μπάμπεργκ επικεφαλής στο παραγωγικό κομμάτι ήταν ο Νάχμπαρ με 22.