Προσωρινά στην κορυφή η Ρίβερ (VIDEO)

08:12 11/3/2013 - Πηγή: AEK365

TORNEO FINAL 5η αγωνιστική

Την τέταρτη νίκη σε πέντε αγωνιστικές σημείωσε η Ρίβερ Πλέιτ η οποία επικράτησε της Κολόν Σάντα Φε με 2-1. Στο 12ο λεπτό, ο Νταβίντ Τρεζεγκέ έβαλε μπροστά στο σκορ την Ρίβερ και στο 34ο λεπτό ο Πόντζιο διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους. Ο Τζιλότι στο 45ο λεπτό μείωσε για την Κολόν Σάντα Φε διαμορφώνοντας το τελικό 2-1. Έτσι η Ρίβερ Πλέιτ μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής επέστρεψε στις νίκες και ανέβηκε στην πρώτη θέση προσωρινά καθώς τα ξημερώματα αγωνίζεται η Λανούς.
Η Μπόκα Τζούνιορς δεν πραγματοποιεί το ίδιο καλή πορεία με την μεγάλη της αντίπαλο καθώς έμεινε για τέταρτη αγωνιστική χωρίς νίκη μετά το 1-1 κόντρα στην Ατλέτικο Ραφαέλα. Στο 27ο λεπτό ο Ελουσάνς έδωσε προβάδισμα στην Ατλέτικο με τον Μπλάντι να χαρίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στην Μπόκα με γκολ στο 83ο λεπτό.