17:52 26/12/2012 - Πηγή: AEK365

JUPILER LEAGUE- 22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λόκερεν- Σερκλ Μπριζ: 3-0
(Μάριτς 8', Χαρμπαουί 80', Ντε Πάουβ 90+1')

Εύκολη νίκη με3-0 πέτυχε η Λόκερεν με 3-0επί της Σερκλ Μπριζ και βρίσκεται στην πρώτη τριάδα.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μάριτς στο 8ο μόλις λεπτό ενώ ο Χαρμπαουί στο 80' έκανε το 2-0 και στις καθυστερήσεις ο Ντε Πάουβ το τελικό 3-0.

Μέχελεν- Γάνδη: 1-0
(Πέντερσεν 13')

Μεγάλη νίκη με 1-0 για τη Μέχελεν κόντρα στη Γάνδη.
Το μοναδικό γκολ

του αγώνα πέτυχε ο Πέντερσεν στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μπέβερεν-Γκενκ: 1-1
(Μπαντάς 63'- Φόσεν 39')

Στο 1-1 κόλλησε η Γκανκ μέσα στην έδρα της Μπέβερεν κι έχασε σημαντικό έδαφος.
Το σκορ άνοιξε ο Φόσεν για τη Γκενκ στο 39', αλλά στ 63' ο Μπαντάς έκανε το τελικό 1-1.

Σαρλερουά- Μονς: 1-2
(Ροσίνι 24'- Νονγκ 52', Ματουμόα 73')

Μεγάλο διπλό για τη Μονς που επικράτησε με 2-1 μέσα στην έδρα της Σαρλερουά.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Ροσίνι στο 24ο λεπτό, αλλά ο Νονγκ έφερε στα ίσα το ματς στο 52' και στο 73' ο Ματουμόνα έδωσε τη νίκη στη Μονς.

Ζούλτε Βάρεγκεμ-Λέουβεν: 2-1
(Χαμπιμπού 69', 89'-Τσούκα 81')

Σημαντική νίκη με 2-1 πέτυχε η Ζούλτε Βάρεγκεμ κόντρα στη Λέουβεν και πλησίασε την Άντερλεχτ.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Χαμπιμπού στο 69' ενώ 81' ο Τσούκα ισοφάρισε. Ωστόσο ο Χαμπιμπού με το δεύτερο γκολ του στο ματς στο 89' έκανε το τελικό 2-1.