SERIE A'-14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΙΝΤΕΡ-ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: 1-2
Γήπεδο: Σαν Σίρο

Τεράστιο διπλό πήρε μέσα στην έδρα της Ίντερ η Ουντινέζε που κέρδισε με 2-1.

Η Ίντερ ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και στο 44ο λεπτό ο Ικάρντι άνοιξε το σκορ. Ωστόσο στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη, με την Ουντινέζε να ισοφαρίζει στο 60ο λεπτό με τον Φερνάντες και να παίρνει τελικά τη νίκη με γκολ

του Θερό στο 71'.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντοντό (89' Μπονατσόλι), Ζουάν, Ναγκατόμο, Κουζμάνοβιτς, Μεδέλ (90' Ντ'Αμπρόζιο), Γκουαρίν, Ικάρντι (67' Οσβάλντο), Κόβασιτς, Παλάσιο

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Καρνέζης, Ερτό, Ντανίλο, Πίρις, Γκιγιέρμε, Βιντμέρ, Μπαντού, Άλαν (80' Πίντζι), Πασκουάλε, Ντι Νατάλε (64' Θερό), Φερνάντες

ΠΑΡΜΑ-ΛΑΤΣΙΟ: 1-2
Γήπεδο: Ένιο Ταρντίνι

Με το διπλό απέδρασε από το Ένιο Ταρντίνι η Λάτσιο καθώς κέρδισε με 2-1 την Πάρμα.

Η Πάρμα άνοιξε τα σκορ με τον Παλαντίνο στο 45ο λεπτό, αλλά στο 45+3' ο Μάουρι έφερε στα ίσα το σκορ.

Στην επανάληψη η Λάτσιο μπήκε καλύτερα και στο 59' ο Άντερσον έκανε το τελικό 2-1.

ΠΑΡΜΑ: Ιακομπούτσι, Σαντακρότσε (64' Μέντες), Κόστα, Λουκαρέλι, Γκόμπι, Λόντι, Γκαλόπα (69' Άκουα), Μάουρι (77' Μπελφοντίλ), Ριζπόλι, Παλαντίνο, Κασάνο

ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Μπάστα, Ντε Φρι, Ράντου, Μπρααφχάιντ (38' Τσάνα), Παρόλο, Μπίλια, Άντερσον (65' Κεϊτά), Μάουρι, Τζόρτζεβιτς (7' Κλόζε), Λούλιτς

ΑΤΑΛΑΝΤΑ-ΤΣΕΖΕΝΑ: 3-2
Γήπεδο: Ατζούρι Ντ' Ιτάλια

Μεγάλη νίκη με 3-2 πανηγύρισε η Αταλάντα κόντρα στην Τσεζένα.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να νικούν με 2-0 στο 43' με τα γκολ του Ντεφρέλ (31' και 43'), αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μπεναλουάν έκανε το 2-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και στο 50' ο Στεντάρντο έφερε στα ίσα το σκορ, ενώ στο 52' ο Μοράλες έκανε το 3-2.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Σπορτιέλο, Ντελ Γκρόσο, Τσερούμπιν, Στεντάρντο, Μπεναλουάν, Τσιγκαρίνι, Γκόμες (46' Μπιάνκι), Καρμόνα, Τζαπακόστα (32' Ντ'Αλεσάντρο), Μοράλες, Ντένις (73' Μιλιάτσιο)

ΤΣΕΖΕΝΑ: Λεάλι, Καπέλι, Βόλτα, Λουκίνι, Ρεντζέτι, Γιόργκι (69' Ροντρίγκες), Κασκιόνε (84' Ταμπανέλι), Μπριέντζα (80' Αλμέιδα), Ντεφρέλ, Τζούριτς, Ντε Φέουδις

ΤΖΕΝΟΑ-ΜΙΛΑΝ: 1-0
Γήπεδο: Λουίτζι Φεράρις

Οδυνηρή ήττα με 1-0 γνώρισε η Μίλαν κόντρα στην Τζένοα.

Στο πρώτο μέρος η Τζένοα ήταν απόλυτη κυρίαρχος, έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τους Ντε Μάιο και Μπερτολάτσι πριν από το ημίωρο και στο 3' ο Αντονέλι έκανε τελικά το 1-0.

Στην επανάληψη η Μίλαν ανέβασε στροφές αλλά και πάλι δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση.

ΤΖΕΝΟΑ: Περίν, Αντονέλι, Ίτσο (84' Αντονίνι), Ντε Μάιο, Ρονκάλια, Μπερτολάτσι, Κούτσκα (71' Μαρκέζε), Στουραρο, Περότι, Μάτρι (81' Πινίγια), Φαλκέ

ΜΙΛΑΝ: Λόπεθ, Μπονέρα, Μεσές, Ραμί, Αρμέρο, Ντε Γιονγκ, Μοντολίβο (63' Πόλι), Μενέζ, Χόντα (71' Πατσίνι), Ελ Σααραουί (78' Νιάνγκ)