23:48 2/5/2012 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 36η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ- ΛΕΤΣΕ: 1-0
Γήπεδο: Γιουβέντους Στάντιουμ
Στοπ στο σερί των 7 συνεχόμενων νικών της Γιουβέντους έβαλε η Λέτσε, που απέσπασε ισοπαλία 1-1 με γκολ στο 85ο λεπτό.
Η Λέτσε απείλησε στο 4ο λεπτό με τον Ντι Μικέλε, αλλά 5 λεπτά αργότερα δέχτηκε το γκολ.
Ο Πίρλο έδωσε φοβερή ασίστ στον Μαρκίζιο που με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τη Γιουβέντους.
Στο

11' η Γιουβέντους έφτασε κοντά και σε 2ο γκολ, αλλά ο Μπενάσι είπε όχι στον Κάσερες.
Στο 27' το διαγώνιο σουτ του Βιδάλ πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 31' ο Μπενάσι απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ του Μαρκίζιο.
Η Λέτσε έμεινε με 10 παίκτες από το 54ο λεπτό λόγω αποβολής του Κουαντράδο και η Γιουβέντους πίεσε για δεύτερο γκολ.
Ο Βιδάλ δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει στο 57', ενώ το σουτ του Κουαλιαρέλα στο 67'΄ακούμπησε το δοκάρι του Μπενάσι.
Ένα λεπτό αργότερα ο γκολκίπερ της Λέτσε έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Κουαλιαρέλα, ενώ στο 74' ο Μπουφόν είπε όχι στον Μπρίβιο, όπως και ο Μπενάσι στον Μάτρι στην κόντρα.
Το έμφραγμα για τη Γιουβέντους ήρθε στο 85ο λεπτό, καθώς μετά από τραγικό λάθος του Μπουφόν που δεν μπόρεσε να κοντρολάρει γύρισμα του Μαρκίζιο, ο Μπερτολάτσι προ κενής εστίας έκανες το 1-1.
ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Λιχτστάινερ, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Κιελίνι, Ντε Τσέλιε (6' Κάσερες), Πίρλο, Μαρκίζιο, Βιδάλ, Κουαλιαρέλα (72' Μάτρι), Βούτσινιτς (77' Ντελ Πιέρο).
ΛΕΤΣΕ: Μπενάσι, Καροτσιέρι, Μιλιόνικο, Τόμοβιτς, Μπλάζι, Ντελβέκιο, Ομπόντο (71' Μπερτολάτσι), Κουαντράδο, Μπρίβιο, Σεφέροβιτς (52' Μουριέλ), Ντι Μικέλε (61' Τζιακομάτσι).

ΜΙΛΑΝ- ΑΤΑΛΑΝΤΑ: 2-0
Γήπεδο: Σαν Σίρο
Στον ένα βαθμό από την κορυφή πλησίασε η Μίλαν, που νίκησε με 2-0 την Αταλάντα και πλέον όλα είναι ανοιχτά.
Η Μίλαν μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 3' το σουτ του Μπόατενγκ πέρασε μόλις άουτ, ενώ στο 4' ο Κονσίλι είπε όχι στον Ιμπραΐμοβιτς.
Στο 9' οι «ροσονέρι» πήραν το προβάδισμα, καθώς ο Μπόατενγκ έδωσε για τον Μουντάρι που με όμορφο σουτ έκανε το 1-0.
Στο 29' ο Ντένις αστόχησε από καλή θέση, ενώ στο 39' ο Κασάνο δεν μπόρεσε να σκοράρει μέσα από την περιοχή.
Στο 40' το σουτ του Μποναβεντούρα πέρασε μόλις άουτ.
Στο 48ο λεπτό το πλασέ του Ιμπραΐμοβιτς δε βρήκε στόχο, όπως και το σουτ του Νοτσερίνο στο 57'.
Στο 79ο λεπτό ο Ιμπραΐμοβιτς είχε δοκάρι, ενώ δύο λεπτά αργότερα έχασε το άχαστο από πολύ κοντά. Το τελικό 2-0 έκανε ο Ρομπίνιο στις καθυστερήσεις του αγώνα
ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι, Αντονίνι, Νέστα, Μεσές, Ντε Σκίλιο, Νοτσερίνο, Αμπροζίνι (76' Γκατούζο), Μουντάρι, Μπόατενγκ (73' Φλαμινί), Κασάνο (68' Ρομπίνιο), Ιμπραΐμοβιτς.
ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Κονσίλι, Πελούζο, Φέρι (53' Σκελότο), Στεντάρντο, Λουκίνι, Κιγκαρίνι, Κατσόλα, Μποναβεντούρα (60' Μοράλες), Ραϊμόντι, Τιριμπόκι (77' Καρότσα), Ντένις.

ΤΖΕΝΟΑ- ΚΑΛΙΑΡΙ: 2-1
Γήπεδο: Μάριο Ριγκαμόντι
Βαθιά βαθμολογικπή ανάσα πήρε η Τζένοα που κέρδισε με 2-1 την Κάλιαρι.