FOOTBALL LEAGUE

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΛ. ΒΟΛΟΥ - ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 2-0

ΓΗΠΕΔΟ: Πανθεσσαλικό

Άλμα... πλέι-οφ έκανε ο Ολυμπιακός Βόλου που επικράτησε με 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας στο Πανθεσσαλικό και σε συνδιασμό με την ήττα της Λάρισας (1-0 από τον Ηρακλή) και της ισοπαλίας της Ζακύνθου (1-1 με τον Πιερικό) ανέβηκε στην Τρίτη θέση με 20 βαθμούς.

Καλύτεροι οι «ερυθρόλευκοι» από το πρώτο ως το τελευταίο

λεπτό της αναμέτρησης, παρόλο το νωθρό ξεκίνημα και τις 0 τελικές στο πρώτο μισάωρο αγώνα.

Τελικά το γκολ ήρθε στο 38ο λεπτό με τον Διαμαντόπουλο να σκοράρει στην πρώτη επίσκεψη στα «καρέ» του Κουτσόπουλου.

Τα γκολ "έλυσε" τα πόδια των γηπεδούχων οι οποίοι έκαναν ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο και με τον Νικολιά στο 71ο λεπτό. Ο νεαρός μέσος είχε σπουδαία ευκαιρία να χριστεί σκόρερ λίγα λεπτά νωρίτερα, αλλά ο Κουτσόπουλος έδιωξε το σουτ που επιχείρησε.

Ολυμπιακός Βόλου (Δ. Ελευθερόπουλος): Κασμερίδης, Ζέρης, Μαργαρίτης, Μπάρμπας(36' Καρράς), Ιντζίδης, Ρόκας(58' Τριανταφυλλάκος), Μαρτίνεζ, Μπιτάνγκ, Νικολιάς, Θέος, Διαμαντόπουλος(74' Μπαλντοβαλίεφ)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σ. Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Παπαργυρίου(82' Τζάνης), Στάμος, Οικονόμου(73' Τζέκος), Κουλίδης, Γκουγκούδης, Μίχος(40' Βουτσιάς), Μπιτέλης, Μαυρίας, Παναγιωτόπουλος