ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 27η αγωνιστική

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: 1-3

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Κομοτηνής

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καλογερόπουλος

Σε εξ αναβολής ματς ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-1 του Πανθρακικού. Δύο πρόσωπα είχε το παιχνίδι με ένα καλό πρώτο μέρος και ένα αδιάφορα δεύτερο.

Το παιχνίδι είχε εντυπωσιακό ξεκίνημα. Μόλις στο 9' ο Μπενίτες με πλασέ έκανε ο 0-1

και στο επόμενο λεπτό ο Χάρα με σουτ πέτυχε το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 13' με τον Μπαϊκαρά. Ο ρυθμός έπεσε από εκεί και πέρα αλλά στο 41' ήρθε το 1-2 με κεφαλιά του Μιλοβόγιεβιτς.

Λίγα πράγματα στην επανάληψη. Στο 48' ο Κάσες βγήκε τετ α τετ με τον Ρομπέρτο αλλά δεν κατάφερε να τον πλασάρει ενώ στο 66' ο Αθανασιάδης έδιωξε το σουτ του Χάρα.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Μάνουελ Ρόκα): Αθανασιάδης, Ρομέου, Μεχία (71'Ηλίάδης), Κάσες (63'Τζάνης), Ποτουρίδης, Μπαϊκαρά, Εμπόου, Ίγκορ (74'Μπάλδα), Ντιγκινί, Τσουμάνης, Βιγιαφάνε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βίτορ Περέιρα): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Εντινγκά, Ντοσεβί (67'Φορτούνης), Ντομίνγκες (79'Μπουχαλάκης), Μπενίτες, Χάρα (67'Φουστέρ).