Πέντε γκολ στη Ρίβερ έριξε η Μπόκα! (VIDEO)

10:06 1/2/2015 - Πηγή: AEK365

Σε συντριβή της Ρίβερ Πλέιτ εξελίχθηκε το φιλικό προετοιμασίας, με τη Μπόκα Τζούνιορς να κερδίζει με το επιβλητικό 5-0!

Το ματς έγινε στη Μεντόζα, στα πλαίσια της προετοιμασίας των δύο ομάδων για την επανέναρξη του πρωταθλήματος και του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Η Μπόκα του Αρουαμπαρένα, κέρδισε 5-0, με τη Ρίβερ όμως να τελειώνει το ματς με 8 παίκτες!

Οι «χενέισες» προηγήθηκαν με τον Κριστάλδο στο 16ο λεπτό με τον Παλάσιος έξι λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Το επιθετικό κρεσέντο της Μπόκα συνεχίστηκε στο 31' με τον Τσάβες.

Τα πράγματα έγιναν χειρότερα για την Ρίβερ στο 39' όταν ο Μαγιάδα είδε κόκκινη κάρτα.

Στην επανάληψη οι πρωταθλητές παρέδωσαν πνεύμα και οι Σάντες και Γκουτιέρες άφησαν τους «μιγιονάριος» με οκτώ παίκτες. Έτσι, στο τελευταίο δεκάλεπτο Καλέρι και Μπέτανκουρ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο εκκωφαντικό 5-0.