18:26 22/9/2013 - Πηγή: AEK365

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ - 6η αγωνιστική

ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ-ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Mercedes-Benz-Arena

Στουτγάρδη και Άιντραχτ αναδείχθηκαν ισόπαλες, 1-1 και έτσι παρέμειναν μαζί στη βαθμολογία με επτά βαθμούς. Ο Ρους πάγωσε την "Αρένα" στο 14' κάνοντας το 1-0 αλλά δύο λεπτά μετά οι γηπεδούχοι απάντησε με τον Βέρνερ.

ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ: Ούλριτς, Σακάι, Σβάαμπ, Ρούντιγκερ, Μποκά (72'Ράιουτς), Γκέντνερ, Χάρνικ, Μάξίμ (91'Κακάου),

Βέρνερ (68'Τραορέ), Ιμπίσεβιτς.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡ.: Τραπ, Γιουνγκ, Σαμπράνο, Άντερσον, Ντζάκπα, Ρους, Φλουμ, Άιγκνερ, Ρόντε, Μπαρνέτα (86'Λάνιγκ), Κάντλετς (78'Χοσέλου).

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ-ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Mage-Solar-Stadion

Δεν έβγαλε νικητή το ματς της Φράιμπουργκ με την Χέρτα με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες, 1-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν μόλις στο 6ο λεπτό το σκορ με τον Μεχμέντι αλλά η Χέρτα απάντησε στο 38' με τον Σκίελμπρεντ.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Σοργκ, Ντιανέ, Γκίντερ, Γκούντερ, Σούστερ, Φερνάντες, Σμιντ, Κερκ (62'Κοκέλιν), Φρέις (76'Χάνκε), Μεχμέντι.

ΧΕΡΤΑ Β.: Κραφτ, Πέρκαρικ, Λάνγκαμπ, Μπρουκς (20'Κομπιασβίλι), Φαν ντεν Μπεργκ, Λουστενμπέργκερ, Χοσογκάι, Σκίελμπρεντ (76'Βάγκνερ), Ρόνι (67'Αλαγκουί), Μπεν Χατίρα, Ράμος.