23:56 12/9/2014 - Πηγή: AEK365

ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ 3η αγωνιστική

ΑΛΜΕΡΙΑ-ΚΟΡΔΟΒΑ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Μεντιταρανέο

Με τη βοήθεια του διαιτητή η Κόρδοβα πήρε βαθμό στο παιχνίδι με την Αλμερία που τελείωσε ισόπαλο 1-1. Η Αλμερία άνοιξε το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με τον Ένγκαρ όμως επτά λεπτά μετά ο Φέντε Καρτάμπια ισοφάρισε. Στο 48' ο διαιτητής δεν έδωσε πέναλτι σε χέρι του Καμπανταμπάλ. Η Αλμερία στο 73' είχε δοκάρι με τον Σοριάνο ενώ στις καθυστερήσεις η Κόρδοβα έχασε μεγάλη ευκαιρία.

ΑΛΜΕΡΙΑ: Ρουμπέν, Σίμο Ναβάρ, Μάουρο ντος Σάντος, Τρουχίγιο, Ντουμπαρμπιέ, Τόμας, Βέρθα, Ουέλινγκτον (64'Κίκε Γκονθάλεθ), Σοριάνο (76'Ντανγκντά), Έντγκαρ, Χέμεντ (84'Γκασπάρ).

ΚΟΡΔΟΒΑ: Χουάν Κάρλος, Καμπανταμπάλ (68'Πάντιτς), Ινίγκο Λόπεθ, Ντέιβιντ, Κρέσπο, Ρόσι, Λόπεθ Γκαράι, Καρτάμπια, Μπόρχα Γκαρθία (76'Άμπελ), Χάνεβααρ (60'Γκιλάς).