Όλοι δουλεύουν για την Μπόκα (VIDEO)

10:35 17/10/2011 - Πηγή: AEK365

APERTURA 11η αγωνιστική

Στο "Μπομπονέρα" οι παίκτες της Μπόκα Τζούνιορς μπορεί να μην κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα κόντρα στην Μπελγράνο, 0-0, αλλά παρέμειναν στην κορυφή σε απόσταση έξι βαθμών καθώς Ράσινγκ Κλουμπ και Ατλέτικο Ραφαέλα δεν εκμεταλλεύτηκαν την απώλεια βαθμών της Μπόκα.

Συγκεκριμένα, η Ράσινγκ Κλουμπ αναδείχτηκε και εκείνη ισόπαλη χωρίς τέρματα στην έδρα της Σαν Μαρτίν ενώ η Ατλέτικο Ραφαέλα ηττήθηκε από την Εστουδιάντες με 3-0. Για τους νικητές δυο τέρματα σημείωσε ο Φερνάντες (24, 73') και ένα ο Μποσέλι στο 61ο λεπτό.

Τέλος, η πρωταθλήτρια

Βελέζ Σάρσφιλντ δείχνει να συνέρχεται μετά το κακό ξεκίνημα καθώς σημείωσε τρίτη διαδοχική νίκη επικρατώντας της Λανούς με 2-1 εκτός έδρας χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Ορτίς στο 89ο λεπτό. Μάλιστα η Βελέζ κατάφερε να ανατρέψει το σκορ καθώς η Λανούς είχε προηγηθεί στο 35ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαλέρι με την Σάρσφιλντ να ισοφαρίζει αρχικά με τον Καντέρος στο 43ο λεπτό και να παίρνει τελικά την νίκη ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση του 90λεπτου.