Οι Τράχωνες με γκολ στο 97' ανέβηκαν στη Β' Εθνική!

19:19 8/6/2014 - Πηγή: AEK365

Σε ένα αγώνα πραγματικό θρίλερ που έγινε στο Ηράκλειο ο Α.Ο. Τράχωνες κατάφερε να νικήσει με 3-2 τον Ατσαλένιο και να πανηγυρίσει την άνοδο στην Β Εθνική στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, στο 97! Η ομάδα του Αλίμου βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 56 όταν Χαλκιαδάκης με σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0 στο Ατσαλένιο! Οι Τράχωνες ισοφάρισαν με πέναλτι του Σαπαλίδη στο 66 αλλά βρέθηκαν πάλι να χάνουν 2-1 στο 70 με γκολ του Μπουτσάκη. Η τεράστια ανατροπή έγινε στο τέλος. Ο Σαγανάς ισοφάρισε στο 86 και το γκολ που έδωσε την νίκη και την μεγάλη άνοδο πέτυχε πάλι ο Σαπαλίδης στο 97! Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ατσαλένιος ήθελε νίκη για να μείνει στην κατηγορία ενώ ο ξαφνικός θάνατος του τρίτου γκολ ήταν για τον Πανελευσινιακό που αν έμενε το 2-2 θα ανέβαινε αυτός στην Β Εθνική. Ο Α.Ο Τράχωνες λοιπόν θα είναι ο αντίπαλος της ΑΕΚ στο Νότιο όμιλο.