Οι All Stars κέρδισαν τη Μπάγερν (VIDEO)

10:22 7/8/2014 - Πηγή: AEK365

Στο Πόρτλαντ και μπροστά σε περίπου 22.000 θεατές, ομάδα επίλεκτων από το MLS κέρδισε 2-1 τη Μπάγερν Μονάχου σε φιλικό προετοιμασίας.
Μόλις στο 8ο λεπτό ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι με όμορφο βολέ έβαλε μπροστά στο σκορ τους νταμπλούχους Γερμανίας αλλά ο Μπράντον Ράιτ Φίλιπς και ο πρώην παίκτης της Μπάγερν Μονάχου, Λάντον Ντόνοβαν, βοήθησαν την ομάδα των All Stars να φτάσει στην ανατροπή και στη νίκη.
Στα τελευταία λεπτά, ο Πεπ Γκουαρντιόλα έβαλε στο παιχνίδι και τους Γερμανούς διεθνείς που εντάχθηκαν στη προετοιμασία πρόσφατα με τον Ισπανό τεχνικό της Μπάγερν Μονάχου να είναι εκνευρισμένος με το σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων, ο Σβαϊνστάιγκερ δεν ολοκλήρωσε το ματς, και να μην δίνει το χέρι στον συνάδελφο του, Κέιλεμπ Πόρτερ.