Νίκη εν μέσω καταιγίδας

16:05 18/9/2011 - Πηγή: AEK365
SERIE A'- 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΤΑΛΑΝΤΑ- ΠΑΛΕΡΜΟ: 1-0 Γήπεδο: Ατζούρι Ντ' Ιταλία Την πρώτη της νίκη στη σεζόν πέτυχε η Αταλάντα, η οποία βρίσκεται ακόμη στην τελευταία θέση με -2 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 1-0 της Παλέρμο και κάνουν αγώνα δρόμου για να καλύψουν το χάντικαπ των 5 βαθμών. Η Αταλάντα άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Ντενίς. Ο Μποναβεντούρα έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Τζόρβας δεν υπολόγισε σωστά και ο Ντενίς έστειλε από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα. από εκεί και πέρα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και σε αυτό συνηγόρησε και η έντονη βροχόπτωση. Μάλιστα το ματς διακόπηκε
στο 65ο λεπτό για παραπάνω από μισή ώρα. Τελικά ο ρέφερι της αναμέτρησης ξεκίνησε και πάλι τον αγώνα, ωστόσο οι παίκτες φάνηκαν αποσυντονισμένοι και δεν υπήρξε κάτι αξιόλογο από εκεί και πέρα. ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Κονσίλι, Μασιέλο, Λουκίνι (23' Καπέλι), Μανφρεντίνι, Πελούζο, Σκελότο, Σιγκαρίνι (58' Μπρίγκι), Παντόΐν, Μποναβεντούρα, Μοράλεζ (77' Γκαμπιαντίνι), Ντενίς. ΠΑΛΕΡΜΟ: Τζόρβας, Πιζάνο, Σιλβέστρ, Μιλιάτσιο, Μπαλτζαρέτι, Άλβαρεζ (37' Ζάχαβι), Μπαρέτο, Άκουα (77' Ντέλα Ρόκα), Ίλισιτς, Ερνάντεζ, Μίκολι (52' Πινίγια) ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ