Νέα ανατροπή για Παγδατή

16:12 22/3/2014 - Πηγή: AEK365

Μετά τον Σαντιάγο Χιράλντο, ο Μάρκος Παγδατής κέρδισε με ανατροπή και τον Φίλιπ Κολσράιμπερ, νούμερο 24 στην παγκόσμια κατάταξη, και προκριθηκε στους "32" του Sony Open που διεξάγεται στο Μαϊάμι.
Ο Κύπριος τενίστας, νούμερο 143 στην παγκόσμια κατάταξη, κέρδισε με 3-6, 7-6(1), 7-6(5) μετά από δυο ώρες και 15 λεπτά.
Ο Παγδατής αν και έχασε το πρώτο σετ δεν τα παράτησε και με σούπερ τάι μπρέικ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ έκανε πρώτος μπρέικ στο τρίτο σετ και είχε το προβάδισμα με 3-0. Ο Γερμανός αντίπαλος του πάντως, είχε και πάλι την απάντηση και ισοφάρισε τα γκέιμ.
Το παιχνίδι οδηγήθηκε τελικά σε νέο τάι μπρέικ, εκεί όπου μίλησε η ποιότητα του Παγδατή.
Στην επόμενη φάση ο Παγδατής θα αντιμετωπίσει τον Γάλλο Τζο Γουίλφριντ Τσονγκά (Νο.11), που άφησε έξω τον συμπατριώτη του Αντριάν Μαναρινό με 6-2, 6-4.