«Να βρούμε τι φταίει»

20:58 4/11/2012 - Πηγή: AEK365

Προβληματισμένος για την ήττα από τον Ίκαρο στη Γλυφάδα εμφανίστηκε ο Αργύρης Πεδουλάκης. «Ξεκινήσαμε συγκεντρωμένα και πολύ καλά στο πρώτο δεκάλεπτο. Θεωρήσαμε ίσως πως θα είναι εύκολο ματς. Λάθος μας! Στη συνέχεια δεν είχαμε ομαδικό πνεύμα, το παιχνίδι «έκλεισε», κάναμε λάθη, χάναμε βολές και όταν στραβώνει το παιχνίδι μετά από 16 πόντους προβάδισμα, μπαίνει και ο φόβος στην εξίσωση. Ο Ίκαρος έβαλε μεγάλα σουτ, μας πίεσε και δεν τα καταφέραμε. Πρέπει να μάθουμε να τελειώνουμε τα παιχνίδια όταν είμαστε μπροστά. Τι φταίει; Όταν έχουμε 2-3 παιδιά σε κακή μέρα, αρχίζουν τα προβλήματα. Το έχουμε ζήσει αυτό. Παιδιά στα οποία στηριζόμαστε. Θα πρέπει οι υπόλοιποι να το προσεγγίζουμε διαφορετικά το παιχνίδι. «Φάγαμε» οχτώ πόντους σε ένα λεπτό στο δεύτερο δεκάλεπτο. Αλλά δεν μπορούν να παίζουν συνέχεια οι ίδιοι. Έχουμε συνεχείς υποχρεώσεις. Πρέπει και οι υπόλοιποι να ανέβουν επίπεδο».