«Μίλησε» στο τέλος ο Ριβάλντο (VIDEO)

10:35 26/9/2011 - Πηγή: AEK365
BRASILEIRAO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ 26η αγ. Με γκολ του Ριβάλντο στις καθυστερήσεις, η Σάο Πάουλο πήρε την ισοπαλία, 2-2, κόντρα στην Μποταφόγκο μένοντας τρεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Βάσκο Ντα Γκάμα. Η Μποταφόγκο προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε δυο γκολ του πρώην παίκτη του Άρη, του Σεμπάστιαν Αμπρέου, αλλά η Σάο Πάουλο αφού αρχικά μείωσε με τον Ενρίκε στο 65ο λεπτό στην συνέχεια πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας χάρη στον Ριβάλντο έπειτα από εκτέλεση φάουλ του τερματοφύλακα Σένι.
Σταθερά στην πρώτη θέση παρέμεινε η Βάσκο Ντα Γκάμα η οποία χάρη σε τρία γκολ του Ντιέγκο Σόουζα (38', 60', 81') πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Κρουζέιρο με 3-0. Με την ήττα της αυτή η Κρουζέιρο βρίσκεται τέσσερις βαθμούς πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού. Η Κορίνθιανς εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία στο παιχνίδι της Σάο Πάουλο κόντρα στην Μποταφόγκο και νικώντας με 1-0 την Μπαΐα σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση έχοντας πλέον απόσταση δυο βαθμών από την πρωτοπόρο Βάσκο Ντα Γκάμα. Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Έμερσον στο 57ο λεπτό. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής στο Brasileirao Ατλέτικο Παραναένσε-Φλουμινένσε 1-1 Σάντος-Φιγκεϊρένσε 2-3 Φλαμένγκο-Αμέρικα 2-1 Κορίνθιανς-Μπαΐα 1-0 Μποταφόγκο-Σάο Πάουλο 2-2 Ιντερνασιονάλ-Ατλέτικο Μινέιρο 2-1 Κρουζέιρο-Βάσκο Ντα Γκάμα 0-3 Αβαΐ-Γκρέμιο 1-2 Ατλέτικο Γκοϊνιένσε-Παλμέιρας 1-1 Σεάρα-Κοριτίμπα 3-2