Μέτριος ο Άρης

23:26 18/8/2014 - Πηγή: AEK365

Δουλειά κυρίως στην επιθετική λειτουργία έδειξε πως χρειάζεται ο Άρης. Οι «κίτρινοι» κόλλησαν στο 0-0 στο φιλικό απέναντι στην Γιαβόρ στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με την ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη να δείχνει πως θέλει βελτίωση ενόψει της έναρξης των επίσημων υποχρεώσεων.

Ο Άρης δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικός στο πρώτο 45λεπτο και μόνο πριν το τέλος του ημίχρονο κατάφερε να δημιουργήσει κάποιες μικρο-ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρει να ανησυχήσει ιδιαίτερα τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο μέρος, όπου και πάλι στο φινάλε -κυρίως με τον Σουνά- οι Θεσσαλονικείς έδειξαν κάπως πιο δραστήριοι αλλά έμειναν μακριά από το γκολ.

Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως λιγότεροι από 1.000 ήταν οι οπαδοί των «κίτρινων» που βρέθηκαν στο γήπεδο.