Με το δεξί η Νάπολι

23:40 10/9/2011 - Πηγή: AEK365
SERIE A'- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΣΕΖΕΝΑ - ΝΑΠΟΛΙ: 1-3 Γήπεδο: Ντίνο Μανούτσι Με το δεξί ξεκίνησε η Νάπολι τις υποχρεώσεις της στη Serie A', νικώντας με 3-1 την Τσεζένα μέσα στην έδρα της. Η Τσεζένα είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στο 2ο λεπτό, καθώς η κεφαλιά του Κομότο πέρασε μόλις άουτ, ωστόσο στη συνέχεια της φάσης η Νάπολι έκανε το 1-0. Ο Λαβέτσι κατέβασε όμορφα μετά από μακρινή μπαλιά και πλάσαρε ιδανικά τον Ραβάλια. Η Τσεζένα προσπάθησε να αντιδράσει και τα κατάφερε στο 25ο λεπτό. Ο Έντερ σέντραρε και ο Γκουάνα με προβολή έφερε το ματς στα ίσια. Η Τσεζένα έμεινε από
πολύ νωρίς στο δεύτερο μέρος με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Μπναουλάνε αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Από εκεί και πέρα, η Νάπολι πίεσε και το γκολ ήρθε στο 67' με τον Καμπανιάρο. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Χάμσικ 3 λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα. ΤΣΕΖΕΝΑ: Ραβάλια, Κομότο, Μπεναλουάνε, Φον Μπέργκεν, Λάουρο, Παρόλο (80' Μαρτίνεζ), Γκουάνα, Κολούτσι (58' Ρόσι), Έντερ (69' Μπογκντάνι), Μούτου, Καντρέβα. ΝΑΠΟΛΙ: Ντε Σάνκτις, Καμπανιάρο, Αρόνικα (56' Αρόνικα), Μάτζιο, Ινλέρ, Ντζεμαϊλί, Ντοσένα, Σαντάνα (60' Χάμσικ), Λαβέτσι (83' Φερνάντεζ), Καβάνι.