ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 16η αγωνιστική

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΒΕΡΟΙΑ: 2-1

ΓΗΠΕΔΟ: Πανιωνίου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μ.Κουκουλάκης

Με νίκη επέστρεψε στον πάγκο του Πανιωνίου ο Κώστας Παναγόπουλος με την ομάδα της Νέας Σμύρνης να επικρατεί 2-1 της Βέροιας.

Καλό το θέαμα στο πρώτο μέρος με τους φιλοξενούμενους να απειλούν μόλις στο 3ο λεπτό όταν βγήκαν στην αντεπίθεση αλλά ο Μπεν

δεν κατάφερε να "νικήσει" τον Ανέστη. Οκτώ λεπτά μετά ο Αραβίδης βρέθηκε σε ιδανική θέση αλλά σούταρε άουτ. Από εκεί και πέρα η Βέροια πίεσε και είχε τον έλεγχο όμως στο 21' ήρθε γκολ για τον Πανιώνιο. Ο Αραβίδης έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στον Γεωργιάδη και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 29' ο Καντιμοίρης έδιωξε εντυπωσιακά το φάουλ του Κολοβού ενώ στο 36' είπε "όχι" και στο σουτ του μέσου του Πανιωνίου. Η Βέροια σκόραρε στο 38' αλλά ο επόπτης είχε σηκώσει σημαία και λίγο πριν λήξει το ημίχρονο κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Καπάνταη. Ο Μπεν σημάδεψε σωστά και ισοφάρισε.

Χωρίς ρυθμός το δεύτερο μέρος με τον Πανιώνιο να έχει πάντως δοκάρι στο 61' μετά από εκτέλεση φάουλ του Κολοβού. Ο ίδιος παίκτης στο 76' εκτέλεσε νέο φάουλ στέλνοντας την μπάλα μόλις άουτ Η Βέροια έμεινε με δέκα στο 78' όταν αποβλήθηκε ο Σισόκο. Με παίκτη παραπάνω η ομάδα της Νέας Σμύρνης πίεσε. Στο 80' ο Ντούνης δεν κατάφερε να νικήσει τον Καντιμοίρη που έδιωξε και το γυριστό του Αραβίδη τρία λεπτά μετά. Ενώ ο γκολκίπερ της Βέροιας κρατούσε την ομάδα του στο 84' με ένα τραγικό λάθος έδωσε γκολ στο Πανιώνιο. Η μπάλα του έφυγε μέσα από τα χέρια και ο Αραβίδης από κοντά έκανε το 2-1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Ανέστης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Κολοβός, Ζαχαράκης (64'Παναγιωτούδης), Μητρόπουλος (83'Λάσνικ), Ντούνης (87'Παντίδος, Αραβίδης, Καμπάνταης

ΒΕΡΟΙΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Παυλίδης (86'Μάνος), Αποστολόπουλος, Σιόντης (80'Βεργώνης), Σισόκο, Γεωργιάδης, Μπεν, Ζεζίνιο, Καλτσάς, Όστοϊτς, Μπάρμπας