ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑΣ

Αρούκα- Μπέιρα Μαρ: 2-1
(Μιζού 1', Κλέμέντε 21'- Σερζίνιο)

Εκτός Κυπέλλου από την Αρούκα έμεινε η Μπέιρα Μαρ καθώς έχασε με 2-1.
Η Αρούκα βρέθηκε να νικά με 2-0 στο 21', καθώς ο Μπιζού (11') και ο Κλεμέντε (21') βρήκαν στόχο, ενώ στο 23' ο Σερζίνιο μείωσε σε 2-1. Η Μπέιρα Μαρ έμεινε με 10 παίκτες στο 45' λόγω αποβολής του Χαβιέ. Μάλιστα στο 90+2' η Μπέιρα Μαρ έχασε και τον Καμαρά με κόκκινη κάρτα.

Λουριανένσε- Πάσος Φερέιρα:

0-6
(Βιτόρ 9' πεν., 25', Ζόσουε 24' πεν., Αρτούρο 54', Σίσερο 58', Ανγκούλο 65')

Εύκολα πήρε την πρόκριση η Πάσος Φερέιρα που επικράτησε με 6-0 της Λουριανένσε. Το σκορ άνοιξε με πέναλτι στο 9' ο Βιτόρ και με πέναλτι έκανε το 2-0 ο Ζόσουε στο 24' κι ενώ είχε αποβληθεί ο Μπέντο των γηπεδούχων. Ο Βίτορ έκανε το 3-0 στο 25' και ο Αρτούρο έκανε το 3-0 στο 54'. Στο 58' ο Σίσερο έγραψε το 5-0 και στο 65' ο Ανγκούλο διαμόρφωσε τα τελικό 6-0. στο 68' αποβλήθηκε και ο Νόμπρε της Λουριανένσε.

Κάλδας- Κοϊμπρόες: 0-0 (2-4 πεν)

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Πορτογαλίας βρίσκεται η Κοϊμπρόες που κέρδισε με 4-2 στα πέναλτι την Κάλδας.

Μπελενένσες- Φαμπρίλ Μπαρέιρο: 4-0
(Ραμπέ 50', 73', Ρομπέρτο 77', Αρσένιο 83')

Εύκολη πρόκριση πήρε η Μπελενένσες καθώς επικράτησε με 4-0 της Φαμπρίλ Μπαρέιρο.
Το σκορ άνοιξε ο Ραμπέ στο 50ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 73'. Ο Ρομπέρτο έκανε το 3-0 στο 77' και ο Αρσένιο διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 83'.

Ζιλ Βιθέντε- Ολιβεϊρένσε: 1-0
(Γέρο 30')

Δύσκολα πήρε την πρόκριση η Ζιλ Βιθέντε, που επικράτησε με 1-0 της Ολιβεϊρένσε.
Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Γέρ στο 30ο λεπτό.

Μαρίτιμο- Γκιμαράες: 1-1 (4-5 πεν.)
(Φιντέλις 9'- Ρικάρντο 64')

Εκτός Κυπέλλου έμεινε η Μαρίτιμο που έχασε από την Γκιμαράες με 5-4 στα πέναλτι.
Η Μαρίτιμο άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Φιντέλις, αλλά στο 64' ο Ρικάρντο έφερε το ματς στα ίσα για την Γκιμαράες. Το 1-1 έμεινε ως το τέλος και το ματς πήγε στην παράταση και από εκεί στα πέναλτι.