20:55 11/4/2015 - Πηγή: AEK365

ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ 31η αγωνιστική

ΜΑΛΑΓΑ-ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: 2-2

ΓΗΠΕΔΟ: Ροσαλέδα

Στο 10ο λεπτό το σουτ του Τόρες μέσα από την περιοχή, έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 24΄η Ατλέτικο άνοιξε το σκορ. Ο Γκάμες έκανε το σουτ, ο Καμενί έχασε την μπάλα και ο Γκρισμάν στην επαναφορά έκανε το 1-0. Η Μάλαγα ανέβασε στροφές στη συνέχεια και τελικά στο 37ο λεπτό έφερε στα ίσα το σκορ με το αυτογκόλ του Τόρες. Η Ατλέτικο πίεσε πολύ στο πρώτο τέταρτο

της επανάληψης όμως το γκολ δεν ήρθε. Μετά το 60' έριξε ρυθμούς και στο 69' δέχθηκε τέρμα με... θύτη τον Σάμουελ Γκαρθία. Ο Γκρισμάν όμως απάντησε και πάλι καθώς στο 77' έκανε το 2-2. Στα τελευαία λεπτά οι δύο ομάδες είχαν από μια ευκαιρία να πάρουν τη νίκη.

ΜΑΛΑΓΑ: Καμενί, Ουέλιγκτον, Μποκά, Σάντσεθ, Ροσάλες, Νταρντέρ, Ρέθιο, Αμραμπάτ (90'Χάβι Γκέρα), Σάμουελ, Καστιγιέχο, Χουάνμι (75'Τισόνε)

ΑΤΛΕΤΙΚΟ Μ: Ομπλάκ, Μιράνδα, Γκάμες, Χιμένεθ, Χουανφράν, Τιάγο, Γκάμπι (72Ραούλ Χιμένεθ), Κόκε,, Αρντά, Γκρισμάν, Τόρες (67'Σαούλ).