Ματσάρα από τις λίγες (VIDEO)

09:55 17/3/2015 - Πηγή: AEK365

Ματς από τα λίγα διεξήχθη στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματς Αργεντινής με τη Ρίβερ να αποσπά ισοπαλία 3-3 από την Αρσεναλ Σαραντί.

Η Ρίβερ προηγήθηκε στο 5′ με τον Μόρα, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με τον Καρέρα. Πριν καλά-καλά, όμως, κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ήρθε ο Γκονσάλο Μαρτίνες να γράψει το 2-1 για τη Ρίβερ μόλις ένα λεπτό αργότερα. Το ματς, όμως, ήταν «τρελό» με αποτέλεσμα πριν «βγει» το ημίχρονο οι γηπεδούχοι να ανατρέψουν την κατάσταση.

Στο 26′ ο Πέρες ισοφάρισε για να έρθει

στο 45′ και πάλι ο Καρέρα να κάνει το 3-2 με τη Ρίβερ εν τέλει να παίρνει το βαθμό με γκολ του Μόρα στο 88′.

Από κει και πέρα, η Ροζάριο Σεντράλ αγωνίστηκε με δέκα παίκτες στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά κέρδισε με 1-0 την Τεμπέρλι και πέτυχε πέμπτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες της νέας σεζόν της Αργεντινής. Επίσης με 1-0, η Αλδοσίβι «έκλεψε» νίκη στην έδρα της Μπελγκράνο, που έμεινε με δέκα παίκτες από το 55ο λεπτό εξαιτίας αποβολής του Σεμπαστιάν Πρέντιγκερ.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα:
Ροζάριο Σεντράλ - Τεμπέρλι 1-0
Μπελγκράνο - Αλδοσίβι 0-1
Άρσεναλ Σαραντί - Ρίβερ Πλέιτ 3-3

Η πρώτη πεντάδα σε πέντε ματς: Ροζάριο 15β., Μπόκα Τζούνιορς 13β., Σαν Λορέντσο 12β., Νιούελς Ολντ Μπόις 10β., Εστουντιάντες 10β.