17:15 19/4/2014 - Πηγή: AEK365

SCOTTISH PREMIER LEAGUE- 34η Αγωνιστική
Μάδεργουελ-Σέλτικ 3-3
(5, 93' Σάτον, 44' Φράνσις-Ανγκόλ/ 45+1' Στόουκς, 56' Σαμαράς, 86' Γκρίφιθς)

Συγκλονιστικό, σε εξέλιξη, παιχνίδι έγινε στο "Φιρ Παρκ" με Μάδεργουελ και Σέλτικ να μοιράζονται στο τέλος από έναν βαθμό έπειτα από το 3-3, σκορ που διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Η Μάδεργουελ μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 χάρη σε τέρματα στην αρχή, Σάτον στο 5', και στο τέλος, Φράνσις-Ανγκόλ στο 44', του πρώτου ημιχρόνου.

Οι πρωταθλητές ευτύχησαν να μειώσουν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Στόουκς και ο Σαμαράς, ξεκίνησε βασικός, ισοφάρισε στο 56ο λεπτό πετυχαίνοντας το 6ο του γκολ στο εφετινό πρωτάθλημα. Αξίζει να σημειωθεί πως φέτος ο Έλληνας επιθετικός σκοράρει μόνο εκτός έδρας στο πρωτάθλημα.
Στο 86ο λεπτό η Σέλτικ πέτυχε την απόλυτη ανατροπή με τον Γκρίφιθς να κάνει το 2-3 αλλά η Μάδεργουελ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και μπόρεσε να ισοφαρίσει στο 93ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Σάτον.

Χαρτς-Ρος Κάουντι 2-0