Κέρδισε και έρχεται Αθήνα

20:15 13/8/2011 - Πηγή: AEK365
Τον δεύτερό της αγώνα για το πρωτάθλημα στην Γεωργία έδινε το Σάββατο η Ντιναμό Τιφλίδας. Η ομάδα του Άλεξ Γκαρσία, με το μυαλό στα παιχνίδια με την ΑΕΚ για τα πλέι-οφ του Europa League, επικράτησε με 2-0 της Βιτ, στο ντέρμπι της Τιφλίδας και έρχεται έτοιμη για τον αγώνα στο ΟΑΚΑ (Πέμπτη, 18/8) και μάλιστα σε πολύ καλή κατάσταση. Το σκορ για την Ντιναμό άνοιξε ο Κακουμπάβα στο 58', ενώ το δεύτερο γκολ για τους πρωταθλητές Γεωργίας μπήκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ενδεκάδα που χρησιμοποίησε ο Ισπανός τεχνικός: Λοριά, Τομασβίλι, Ρεκβιασβίλι, Κακουμπάβα, Μουνιόθ, Οντικάντζε, Πιρτσχάλαβα, Μικέλ Αλφάρο, Κοσκάτζε, Γιάγκιε, Κότο Έτσι, η προσεχής αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League, έκανε δύο τις νίκες της στο πρωτάθλημα (είχε κερδίσει στο πρώτο ματς την Σπαρτάκι Τσκινβάλι με 2-1) και ανέβηκε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.