14:53 9/12/2012 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΕΒΑΝΤΕ- ΜΑΓΙΟΡΚΑ: 4-0
Γήπεδο: Θιουτάτ ντε Βαλένθια

Παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο, η Λεβάντε διέσυρε με 4-0 τη Μαγιόρκα και πέρασε στην 6η θέση.

Στο 9ο λεπτό ο Αουάτ είπε όχι σε σουτ του Μάρτινς, ενώ στο 42' η Λεβάντε έφτασε στο γκολ. Ο Μάρτινς απέφυγε τον Ζερομέλ, βρέθηκε απέναντι στον Αουάτ και έκανε το 1-0.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και στο

49ο λεπτό μετά από κόρνερ, ο Ναβάρο με κεφαλιά έκανε το 2-0. Η Μαγιόρκα δεν μπόρεσε να αντιδράσει και δέχτηκε και 3ο γκολ στο 55'. Ο Μάρτινς συνδυάστηκε με τον Γκαρσία και ο τελευταίος με όμορφο σουτ έκανε το 3-0. Ωστόσο η Λεβάντε δεν πάτησε φρένο και συνέχισε να σκοράρει. Συγκεκριμένα στο 58' ο Μάρτινς έδωσε για τον Ιμπόρα, ο οποίος με όμορφο σουτ έγραψε το 4-0. Από εκεί και πέρα οι Λεβαντίνοι έριξαν στροφές και η Μαγιόρκα γλίτωσε τον περαιτέρω διασυρμό.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Μουνούα, Μπαγιεστέρος, Λελ, Ναβάρο (79' Ρόδας), Χουανφράν, Μίτσελ (75' Παγιαρδό), Ιμπόρα, Μπαρκέρο, Ελ Ζαρ (69' Ρότζερ), Γκαρσία, Μάρτινς.

ΜΑΓΙΟΡΚΑ: Αουάτ, Νούνιες, Ζερομέλ, Μπιγάς, Σίμο Ναβάρο (46' Αριθμέντι), Πίνα (60' Μαρτί), Μάρκεθ, Βίκτορ (60' Άλφαρο), Νσούε, Ζιοβάνι ντος Σάντος, Χέμεντ.