Και τώρα... η Ζενίτ

21:25 9/9/2011 - Πηγή: AEK365
Ο Ολιβέιρα με σουτ λίγο έξω από τη μικρή περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χαραλαμπίδη έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους μόλις στο 3ο λεπτό. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας ο Ηλία με συρτό σουτ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι στο 85ο λεπτό μείωσαν με τον Φιρτουλέσκου για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Σολάρι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. ΑΠΟΕΛ: Κίσσας, Ηλία, Ζορζ, Ολιβέιρα, Μποαβεντούρα, Μοράις, Πίντο, Μαρσίνιο (70΄ Γιάχιτς), Χαραλαμπίδης (65΄ Αδόρνο), Μαντούκα, Αΐλτον (78΄ Σολάρι). ΑΛΚΗ: Ράιτς, Κατσής, Φούσκο, Χαραλάμπους, Μπερντίν, Ντομπρασίνοβιτς (75΄ Άσπας), Γκλιγκόροφ, Γκαρσία (67΄ Μπασόφ), Σολάρι, Ντ. Φερνάντες, Βασκονσέλος (67΄ Φιρτουλέσκου).