Ήττα με κάτω τα χέρια

21:22 22/11/2014 - Πηγή: AEK365

Δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα η ΑΕΚ στην Αλεξανδρούπολη, καθώς δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο. Η Ένωση γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ από τον τοπικό Εθνικό, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Volleyleague και χρειάζεται άμεσα μια αντίδραση για να αναρριχηθεί στην βαθμολογία.

Το ματς

Πολύ κακό το ξεκίνημα της ΑΕΚ

στο ματς. Η ‘Ένωση δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί σε μπλοκ και υποδοχή με αποτέλεσμα ο Εθνικός να κάνει το παιχνίδι του και να χτίσει γρήγορα μια μεγάλη διαφορά (16-6), που του έδωσε το προβάδισμα στα σετ με 1-0 (25-13).
Καμία αντίδραση δεν υπήρξε από την πλευρά της Ένωσης και στο δεύτερο σετ. Οι «κιτρινόμαυροι» πιέστηκαν αρκετά από τους αντιπάλους τους και δεν έδειξαν να βελτιώνουν σημεία στο παιχνίδι τους. Έτσι, οι γηπεδούχοι διατήρησαν εύκολα μια διαφορά ασφαλείας κι έφτασαν στο 2-0 σετ (25-13).
Διαφορετικό το σκηνικό στο τρίτο σετ. Η ΑΕΚ της Καρδιάς βελτιώθηκε αρκετά και για πρώτη φορά κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ (4-6, 7-8). Όμως, και πάλι κάποια λάθη και άσχημες επιλογές έφεραν μπροστά τον Εθνικό (16-11) και του έδωσαν τη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ: 25-09, 25-13, 25-14.