Γλίτωσαν στο τέλος

21:55 29/9/2011 - Πηγή: AEK365
EUROPA LEAGUE 9ος ΟΜΙΛΟΣ - 2η αγωνιστική ΣΕΛΤΙΚ-ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: 1-1 ΓΗΠΕΔΟ: Σέλτικ Παρκ Με δύο εύστοχα πέναλτι Σέλτικ και Ουντινέζε αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Μόλις στο 2ο λεπτό οι Σκοτσέζοι κέρδισαν πέναλτι. Ο Κι το εκτέλεσε και άνοιξε το σκορ. Η Ουντινέζε προσπάθησε να απαντήσει και στο 22' απείλησαν με τον Αγκιεμάνγκ-Μπαντού που δεν μπόρεσε να νικήσει στον Ζαλούσκα.
Στο 53' ο Μάντγκριου δοκίμασε το πόδι του αλλά ο Χαντάνοβιτς είπε «όχι». Δέκα λεπτά μετά η Ουντινέζε σκόραρε με τον Αμπντί αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Ο Κι στο 85' λίγο έλειψε να πετύχει και δεύτερο γκολ αλλά ο Χαντάνοβιτς απέκρουσε. Δύο λεπτά μετά οι Ιταλοί κέρδισαν πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Αμπντί και έκανε το 1-1. ΣΕΛΤΙΚ: Ζαλούσκα, Μάθιους, Μαϊστόροβιτς, Μάλγκριου, Λέντλεϊ (46'Ν.Γουίλσον), Κι, Γουανγιάμα, Καγιάλ, Φόρεστ (72'Σαμαράς), Χούπερ Μπανγκουρά. ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Χαντάνοβιτς, Ντανίλο, Μπάστα (46'Μπενάτια), Νέουτον, Μπατότσιο, Έκστραντ, Αγκιεμανγκ-Μπαντού, Ντουμπάι, Αμπντί, Φαμπρίνι (67'Αρμέρο), Περέιρα (46'Ίσλα).   ΡΕΝ-ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: 1-1 ΓΗΠΕΔΟ: Ρουτ ντε Λοριάν Βαθμό «έκλεψε» η Ατλέτικο στο παιχνίδι με την Ρεν που τελείωσε ισόπαλο 1-1. Καλύτεροι οι Γάλλοι στο πρώτο μέρος με την Ατλέτικο να μην μπορεί να επιβάλει τον ρυθμό της. Στο 17' απείλησε με τον Μοντάνιο και στο 35' ο Εκόκο με σουτ έστειλε την μπάλα μόλις άουτ. Τέσσερα λεπτά μετά ο Μοντάνιο έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα δεν βρήκε στόχο. Η υπεροχή της Ρεν συνεχίστηκε και στην επανάληψη και στο 56' ήρθε το γκολ με τον Μοντάνιο. Σχεδόν με την σέντρα η Ατλέτικο «άγγιξε» την ισοφάριση αλλά ο Φαλκάο δεν σκόραρε από ιδανική θέση. Η πίεση συνεχίστηκε και στο 64' ο Κοστίλ έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Ντιέγκο. Τελικά η ισοφάριση ήρθε στο 87' με τον Χουανφράν. ΡΕΝ: Κοστίλ, Κανά Μπιγίκ, Καθρίν, Ντανζέ, Ντούμπια, Τετέι, Φερέ, Νταλμά (73'Μ'Βιλά), Μαντζίκ, Εκόκο (60'Πιτρόιπα), Μοντάνιο. ΑΤΛΕΤΙΚΟ Μ.: Κουρτουά, Περέα, Ντομίνγκες, Μιράνδα, Φιλίπε Λουίς Μάριο Σουάρες, Γκάμπι (72'Ρέγες), Ντιέγκο, Τουράν, Αντριάν (63'Σάλβιο), Φαλκάο.