Διπλό ελπίδας για Ουκρανία

23:08 7/6/2013 - Πηγή: AEK365

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ: 0-4

Η Ουκρανία πήρε διπλό στο Μαυροβούνιο επικρατώντας με 3-0 και ελπίζει στην κατάκτηση της δεύτερη θέσης. Παρότι βρέθηκαν με δέκα παίκτες στο 45' όταν αποβλήθηκε ο Ζοζούλια οι Ουκρανοί δεν το έβαλαν κάτω και στο 52' άνοιξαν το σκορ με τον Γκάρμας. Στο 66' η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε όταν και ο Βολκόφ των Μαυροβούνιων. Έντεκα λεπτά μετά η Ουκρανία σφράγισε τη νίκη της με το γκολ του Κονοπλιάνκα. Ο Φεντέτσκι στο 85' διαμόρφωσε το 0-3 για να κάνει το τελικό 0-4 στις καθυστερήσεις ο Μπέζους.

ΜΟΛΔΑΒΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ:1-1

Την ευκαιρία της να πλησιάσει την Αγγλία και να αναπτερώσεις τις ελπίδες της για πρόκριση έχασαν οι Πολωνοί που έμειναν στο 1-1 με τη Μολδαβία. Ο Μπλαστσικόφσκι άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό όμως οι Μολδαβοί απάντησαν στο 37' με τον Σιντορένκο.