Φιλική νίκη ο Πανθρακικός

23:37 18/8/2012 - Πηγή: AEK365

Αυτό ήταν και το τελευταίο φιλικό για τον Πανθρακικό που επικράτησε του Εθνικού Γαζώρου στις Σέρρες με σκορ 1-0. Το γκολ που έκρινε την συνάντηση σημείωσε στο 70ο λεπτό της συνάντησης ο Χρήστος Μίνγκας που από θέση έξω δεξιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Εθνικός Γαζώρου: Αποστολίδης, Κοσμίδης, Μερεσιώτης, Καπίας, Μουσικάκης, Γεωργιάδης, Ζυγκερίδης, Σαββίδης, Γκόγκας, Ναλμπάντης, Μπεκιάρης, Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Βαλσαμάκης, Γαλακτερός, Καρυπίδης, Παλάσκας, Κουκούτσης, Χαριτίδης, Αγγελακάς, Κωνσταντινίδης, Κρυστάλλης
Πανθρακικός: Αντίλοβιτς, Μελίσσης, Χρήστου, Σερφά, Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Μουνάφο, Μπαικαρά, Μιχαλόπουλος, Μίνγκας και Κοντογουλίδης. Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι Βιγιαρέχο, Γωνιάδης, Κουτσόπουλος, Κυβελίδης, Μακρυδημήτρης, Μοσχάκης και Σκλιοπίδης.