Φιλική νίκη για Λεβαδειακό

23:27 4/5/2012 - Πηγή: AEK365

Ο Λεβαδειακός επικράτησε με σκορ 1-0 του Πανιωνίου σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό στάδιο. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 50', όταν σε προσπάθεια του Νικολακάκη μέσα στην περιοχή ο Κουλουχέρης σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι και ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαδόπουλος. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση έξι λεπτά αργότερα, αλλά στην προσπάθεια του Δρόσου η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη. Ο Λεβαδειακός

θα μπορούσε να πετύχει ακόμη ένα τέρμα, αλλά στο 83' στο σουτ του Κουτρομάνου ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ και ένα λεπτό αργότερα σε πλασέ του Λισγάρα μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.