EREDIVISIE- 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μπρέντα- Χέρακλες: 2-1
(Πούπον 49', Περικά 83'- Μπρανς 51')

Σημαντική νίκη με 2-1 πέτυχε η Μπρέντα επί της Χέρακλες.

Η Μπρέντα προηγήθηκε με τον Πούπον στο 49ο λεπτό, αλλά στο 51' ο Μπρανς έκανε το 1-1. Τη νίκη στην Μπρέντα έδωσε ο Περικά με ένα γκολ στο 83ο λεπτό.

Γκόου Αχέντ Ιγκλς- Ναϊμένγκεν: 4-3
(Τούρουκ 4', Χουτκούπ 21', Αντόνια 28', Γκοντέ 89'- Χίγκντον 72', Γιάντσερ 77', Κοολβάικ 87')

Ανάσα πήρε η Γκόου Αχέντ Ιγκλς που επικράτησε με 4-3 της Ναϊμένγκεν.

Η Γκόου Αχέντ Ιγκλς άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Τούρουκ, ενώ στο 21' ο Χουτκούπ έκανε το 2-0. Τα 3-0 έγραψε ο Αντόνια στο 28ο λεπτό, ενώ η Ναϊμένγκεν μείωσε με τον Χίγκντον στο 72'. Στο 77' ο Γιάντσερ έγραψε το 3-2 και ο Κοολβάικ έφερε στα ίσα το ματς στο 87'. Ωστόσο δύο λεπτά μετά ο Γκοντέ έκανε το 4-3.

Ρόντα- Ζβόλε: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Ρόντα και Ζβόλε σε ένα μέτριο ματς.

Η Ρόντα έχασε στ 23 λεπτό τον Μποναβέτσια με κόκκινη, καθώς έκανε πέναλτι, το οποίο όμως ο Ακεντέχ δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε γκολ. Η Ρόντα έμεινε με 9 παίκτες στο 86' καθώς αποβλήθηκε και ο Ντεμούζ.