Επιβλητική πρόκριση για Ατρόμητο

22:29 31/10/2013 - Πηγή: AEK365

Καταγράφοντας την πιο ευρεία νίκη της σύγχρονης ιστορίας του, ο Ατρόμητος ισοπέδωσε με 7-0 τον Φωστήρα και πήρε μία πανηγυρική πρόκριση στη φάση των 16 του Κυπέλλου ΕλλάδαςΟ «χορός» των γκολ άνοιξε με το καλημέρα στο παιχνίδι, όταν στο 6ο λεπτό ο Γεωργίου έκανε το 1-0. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Καραμάνος, ο οποίος βρήκε δίχτυα αρχικά στο 16΄και στη συνέχεια στο 30΄. Το 4-0 για τον Ατρόμητο διαμόρφωσε ένας παίκτης του... Φωστήρα, καθώς προήλθε από

αυτογκόλ του Κάργα. Το 5-0 του ημιχρόνου διαμορφώθηκε από τον Ιγκλέσιας.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι γηπεδούχοι έμοιαζαν να έχουν κατεβάσει την ταχύτητα, αλλά μέσα σε ένα δεκάλεπτο οι Καραγκούνης(63΄)και Ταυλαρίδης(70΄) έγραψαν το εμφατικό 7-0 που φέρνει και επίσημα τον Ατρόμητο στους «16» του κυπέλλου ΕλλάδαςΟ «χορός» των γκολ άνοιξε με το καλημέρα στο παιχνίδι, όταν στο 6ο λεπτό ο Γεωργίου έκανε το 1-0. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Καραμάνος, ο οποίος βρήκε δίχτυα αρχικά στο 16΄και στη συνέχεια στο 30΄. Το 4-0 για τον Ατρόμητο διαμόρφωσε ένας παίκτης του... Φωστήρα, καθώς προήλθε από αυτογκόλ του Κάργα. Το 5-0 του ημιχρόνου διαμορφώθηκε από τον Ιγκλέσιας.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι γηπεδούχοι έμοιαζαν να έχουν κατεβάσει την ταχύτητα, αλλά μέσα σε ένα δεκάλεπτο οι Καραγκούνης(63΄)και Ταυλαρίδης(70΄) έγραψαν το εμφατικό 7-0 που φέρνει και επίσημα τον Ατρόμητο στους «16» του κυπέλλου Ελλάδας.

Ατρόμητος: Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Νάστος, Γιαννούλης (46' Παπουτσογιαννόπουλος), Ιγκλέσιας (46' Μπάλας), Καραγκούνης (68' Μπρίτο), Γεωργίου, Γκαρσία, Φάμπιο, Καραμάνος

Φωστήρας: Παπαδόπουλος, Τασουλής (46' Κουσουρής), Καμπάσης, Κάργας, Τεγούσης (46' Γιαννούλης), Κόντι, Κακαράς, Κουλιμπαλί, Μακρίδης, Γιόνδης, Κιμανί