19:36 2/11/2013 - Πηγή: AEK365

SCOTTISH PREMIER LEAGUE 12η αγωνιστική

Σέλτικ-Νταντί Γιουνάιτεντ 1-1
(90' Μαλγκρού-38' Άρμστρονγκ)

Η Νταντί Γιουνάιτεντ βρισκόταν μια ανάσα από την πρώτη της νίκη στο "Celtic Park" μετά από πάνω από 20 χρόνια αλλά στις καθυστερήσεις ο Τσάρλι Μαλγκρού ισοφάρισε το γκολ που είχε πετύχει ο Στιούαρτ Άρμστρονγκ.
Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η διαφορά της πρωτοπόρου, Σέλτικ να μειωθεί στους πέντε

βαθμούς από την Ινβερνές και κινδυνεύει να γίνει ακόμη μικρότερη την Δευτέρα σε περίπτωση που η Αμπερντίν νικήσει το παιχνίδι με την Πάτρικ Θιστλ .
Βέβαια πρέπει να σημειώσουμε ότι η Σέλτικ θα έχει ένα παιχνίδι λιγότερο από τις Ινβερνες και Αμπερντίν που την καταδιώκουν.

Ινβερνές-Κιλμάρνοκ 2-1
(7' Ντοράν, 52' Σίνι/ 76' Μπαρ)
Στην δεύτερη θέση πέρασε η Ινβερνές που επικράτησε 2-1 της Κιλμάρνοκ. Μόλις στο 7ο λεπτό ο Άαρον Ντόρνα έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους και στο 52' Γκραμ Σίνι έκανε πιο εύκολα τα πράγματα για τους γηπεδούχους κάνοντας το 2-0. Το μόνο που κατάφερε η Κιλμάρνοκ ήταν να μειώσει στο 76ο λεπτό με τον Ντάρεν Μπαρ.

Σεντ Μίρεν-Ρος Κάουντι 2-0 (Διακοπή)
(25'ΜακΓκόουαν, 32' Τόμσον)
Ο κακός αγωνιστικός χώρος υποχρέωσε τον διαιτητή της αναμέτρησης Σεντ Μίρεν-Ρος Κάουντι να διακόψει το παιχνίδι στο 52' και ενώ οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με 2-0 χάρη σε γκολ του Πολ ΜακΓκόουαν στο 25' και του Στίβεν Τόμσον στο 32ο λεπτό.
Χαρτς - Σεντ Τζόνστον 0-2