ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ-30η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: 2-2
Γήπεδο: Απ.Νικολαΐδης
Διαιτητής: Γιάχος

Στο 2-2 έμειναν Παναθηναϊκός και Αστέρας Τρίπολης, με τους «πράσινους» να μένουν χωρίς νίκη για τρίτο σερί ματς.

Το ματς ξεκίνησε πολύ δυνατά με τον Αστέρα να χάνει στο 3ο μόλις λεπτό μεγάλη ευκαιρία. Ο Μπαραλές βρήκε την μπάλα από κοντά μετά από σέντρα του Λούι, αλλά ο Στιλ έδιωξε εντυπωσιακά και

στ 5' ο Ζέκα έκανε το γύρισμα για τον Κλωναρίδη που έκανε το σουτ, αλλά η Θεοδωρόπουλος ήταν εκεί για να πει όχι. Και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ με τον συνήθη ύποπτο... Ο Χουχούμης και ο Πράνιτς έπαιξαν ωραία το ένα-δύο η μπάλα πήγε στον Κλωναρίδη που πάσαρε στον Μπεργκ, με τον Σουηδό να ανοίγει το σκορ. Στο 13' και στο 16' τα σουτ των Παντελιάδη και Πράνιτς βρήκαν σε ετοιμότητα τους δύο κίπερ ενώ στο 18' ο Γιαννιώτας μπήκε στην περιοχή κι έκανε το πλασέ με τον Στιλ να απομακρύνει εκ νέου. Στο 38ο λεπτό το σουτ του Ιγκλέσιας έξυσε το δοκάρι του Στιλ, ενώ στο 45' ο Μπεργκ χτύπησε ξανά. Ο Ζέκα έκανε την μακρινή μπαλιά, ο Σουηδός έφυγε από κανονική θέση και με δυνατό σουτ έκανε το 2-0.

Ο Αστέρας μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 57ο λεπτό το σουτ του Γιαννιώτα τράνταξε το δοκάρι του Στιλ, ενώ στο 57΄το σουτ του Μάσα πέρασε μόλις άουτ και τελικά στο 69' ο Μπαράλες με κεφαλιά μείωσε σε 2-1. Και πριν προλάβει να αντιδράσει ο Παναθηναϊκός δέχτηκε την ισοφάριση στο 72ο λεπτό με το πέναλτι του Μπαράλες. Στο 84ο λεπτό ο Στιλ πραγματοποίησε τεράστιες επεμβάσεις σε κεφαλιές των Μπαράλες και Ζησόπουλου, ενώ στο

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στιλ, Χουχούμης (24' Νάνο), Κλωναρίδης (61' Δώνης), Λαγός, Μπεργκ (73' Καρέλης), Ζέκα, Ταυλαρίδης, Σίλντενφελντ, Μπούρμπος, Πράνιτς, Πέτριτς

ΑΣΤΕΡΑΣ: Θεοδωρόπουλος, Παντελιάδης (83' Κουρμπέλης), Μουνάφο (71' Αλόκο), Μάσα, Μπαράλες, Ρόλε, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Λούι, Ιγκλέσιας, Γιαννιώτας (88' Πάρα).