Έμεινε ικανοποιημένος ο Αναστόπουλος

18:09 15/2/2015 - Πηγή: AEK365

Ο Νίκος Αναστόπουλος έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του και απέδωσε την ήττα του ΟΦΗ στην κούραση.

«Καταθέσαμε και την ψυχή μας. Ό,τι είχαμε και δεν είχαμε. Μέχρι το 70' που είχαμε δυνάμεις ήμασταν πολύ καλοί. Δεχθήκαμε δύο κρύα γκολ. Στο 2' και στο 47'. Στο πρώτο ημίχρονο μετά το γκολ βάλαμε την μπάλα κάτω, ισοφαρίσαμε, κάναμε το παιχνίδι μας

και καταφέραμε να προηγηθούμε. Στο δεύτερο μέρος, όπως προείπα ήρθε αυτό το κρύο γκολ. Δεν το παρατήσαμε, βέβαια. Είχαμε φάσεις με τον Τζορτζ και θα μπορούσαμε να πάρουμε το προβάδισμα, αλλά δεν τις εκμεταλλευτήκαμε.

Εγώ προσωπικά, αλλά και ο κόσμος χαίρεται να βλέπει αυτά τα παιδιά να τα δίνουν όλα σε κάθε παιχνίδι ανεξαρτήτως αντιπάλου. Δίνουν την ψυχή τους. Για 70 λεπτά ήμασταν πολύ καλοί. Δεν ξέρω πως θα είμαστε την επόμενη Κυριακή, αν θα είμαστε 11-12, αλλά θα το παλέψουμε μέχρι τέλους...»