Εκτός και ο Πανθρακικός

18:29 30/10/2013 - Πηγή: AEK365

Μετά τον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Λεβαδειακό, εκτός έμεινε και ο Πανθρακικός, ο οποίος έχασε 4-1 στα πέναλτι από την Νίκη Βόλου.Η Νίκη Βόλου βρέθηκε να χάνει από τον Πανθρακικό με 2-0, όμως κατάφερε να μειώσε σε 2-1, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση και τα πέναλτι όπου επικράτησε με 4-1 και πήρε την πρόκριση στη φάση των "16" του κυπέλλου.Το σκορ άνοιξε για την ομάδα της Κομοτηνής ο Τζανής στο 16ο λεπτό με τον Ιγκόρ να κάνει στο 32' το 2-0. Η Νίκη Βόλου κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με γκολ του Ανιέτε

στο 80', σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος και σε συνδυασμό με το 2-1 στον πρώτο αγώνα το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.Στην παράταση το σκορ δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα πέναλτι όπου η Νίκη Βόλου επιβλήθηκε του Πανθρακικού με 4-1 και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Πανθρακικός (Α. Μάντζιος): Κουτσόπουλος, Παπαγεωργίου, Χρήστου, Μίκουλιτς (71' Ζοσέ), Έμπουε, Ρομέου (69' Καθάριος), Τζάνης (63' Χασομέρης), Πόποβιτς, Σκλιοπίδης, Μπαϊκάρα, Ιγκόρ.

Νίκη Βόλου (Π. Τζαναβάρας): Αποστολίδης, Ζουλιώτης (75' Ριβέρα), Παπαδόπουλος, Μπιτσάκος, Γιώτας, Γκότοβος, Ισαάκ (42' Μανουσάκης), Ακασού (46' Αναστασόπουλος), Ανιέτε, Γέσιτς, Τζιώρας.