Έκλεψε την παράσταση ο Νεϊμάρ (VIDEO)

08:12 15/11/2012 - Πηγή: AEK365

Σε φιλική αναμέτρηση στην Νέα Υόρκη, Βραζιλία και Κολομβία αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 με τον Νεϊμάρ να είναι ο ωραίος αλλά και ο μοιραίος παίκτης για τους Βραζιλιάνους.
Ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα ο Κουαδράδο έβαλε μπροστά την Κολομβία με 1-0 αλλά στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 64ο λεπτό ο Νεϊμάρ με ατομική ενέργεια μπήκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και με ωραίο πλασέ ισοφάρισε για λογαριασμό της Βραζιλίας.
Ο άσος της Σάντος είχε την μεγάλη ευκαιρία να χαρίσει την νίκη στην ομάδα του όταν εννέα λεπτά πριν το τέλος

ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε η "Σελεσάο" αλλά η εκτέλεση ήταν απλά... τραγική θυμίζοντας το χαμένο πέναλτι του Σέρχιο Ράμος στον ημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Βραζιλία: Ντιέγκο Άλβες, Ντάνιελ Άλβες, Τιάγκο Σίλβα, Νταβίντ Λουίς, Λεάντρο Κάσταν (Φάμπιο Σάντος), Παουλίνιο, Ραμίρες, Κακά, Όσκαρ (Ζουλιάνο), Τιάγκο Νέβες (Λούκας), Νεϊμάρ.

Κολομβία: Οσπίνα, Γέπες, Κουαδράδο, Κάρλος Σάντσες, Αρμέρο, Τόρες (Ραμίρες), Βαλένσια, Μοσκέρα, Τζέιμς Ροντρίγκες, Φαλκάο, Τζάκσον Μαρτίνες (Γκουτιέρες).