Εύκολη πρόκριση για Παγδατή

15:32 31/7/2012 - Πηγή: AEK365

Ο Μάρκος Παγδατής επικράτησε πολύ εύκολα με 2-0 σετ, 6-4, 6-4, του Γάλλου Ρισάρντ Γκασκέ και προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του τουρνουά τένις στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.
Στο πρώτο σετ, στο 5ο γκέιμ ο Παγδατής έχασε την ευκαιρία να πάρει σαφές προβάδισμα για την κατάκτηση του σετ ωστόσο στο 9ο γκέιμ έκανε το "break" και προηγήθηκε με 5-4 και έτσι μέσα σε 37 λεπτά έκανε το 1-0 καθώς δεν είχε πρόβλημα να κατακτήσει και το 10ο γκέιμ.
Στο δεύτερο σετ και πάλι στο 9ο γκέιμ ο Κύπριος τενίστας έκανε το "break" και έτσι ο Παγδατής πήρε και το δεύτερο σετ με 6-4 επίσης σε 37 λεπτά.
Στον τρίτο γύρο του ολυμπιακού τουρνουά τένις ο Μάρκος Παγδατής θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ιστόμιν-Μάρεϊ με τον Βρετανό να είναι το μεγάλο φαβορί.